KOM-EXPERT USŁUGI INFORMATYCZNE

Jesteśmy legalnym przedsiębiorstwem świadczącym usługi informatyczne: serwis komputerów Piła, naprawa komputerów, laptopów, grafika komputerowa, studio i agencja reklamy, tworzenie stron internetowych WWW, wizytówki oraz loga. Tani Serwis Komputerów.

Jesteśmy w sieci:

Nowe procesory i karty graficzne ze stajni AMD

Czekasz na nowe procesory AMD i karty graficzne? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość – producent zdradził kilka tajemnic dotyczących planów wypuszczania nowego sprzętu.

Ten rok był bardzo udany dla AMD – mamy znakomity procesor Ryzen 5000 z rdzeniem Zen 3 oraz znakomitą kartę graficzną Radeon RX 6000 z drugiej generacji RDNA.

Wiemy jednak, że są plany na kolejną generację procesorów i GPU. AMD wypuszcza procesor Zen 4 i kartę graficzną RDNA 3 Do tej pory producenci niechętnie wspominali o urządzeniach nowej generacji, ale w ostatnim raporcie finansowym dowiedzieliśmy się ciekawych informacji na temat taktowania nowych procesorów i kart graficznych.

Lisa Su potwierdziła, że w 2022 r. wypuści procesor oparty na architekturze Zen 4 i karcie graficznej RDNA 3.

,,Jesteśmy na dobrej drodze do wprowadzenia produktów nowej generacji w 2022 roku, w tym naszych procesorów Zen 4 zbudowanych w oparciu o wiodący w branży proces technologiczny 5 nm oraz nasze procesory graficzne RDNA 3.”

Wieści od szefa AMD nie powinny nas szczególnie dziwić, ponieważ założenia dotyczące daty premiery krążyły w Internecie od dawna.

Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie tej informacji (przy okazji gwarantujemy, że do tej pory wszystko zostało wykonane zgodnie z planem producenta).

Jakie są nowe funkcje procesora AMD Zen 4 i 3 kart RDNA?

Producent jakiś czas temu wypuścił nową generację procesorów i kart graficznych, ale nie ujawnił szczegółowych informacji na temat specyfikacji sprzętu.

Mamy jednak nieoficjalne informacje o procesorze Zen 4 i 3 kartach RDNA. Według nieoficjalnych wiadomości, architektura Zen 4 będzie wykorzystywana w procesorach trzeciej generacji – konsumenckich Ryzen 7000 (Raphael) i Ryzen 7000G (Phoenix) z gniazdem AM5 oraz serwerowej klasy Epyc 7004 z gniazdem SP5 (Genua). Oczywiście możemy spodziewać się poprawy wydajności i efektywności energetycznej.

Related Posts

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *