KOM-EXPERT USŁUGI INFORMATYCZNE

Jesteśmy legalnym przedsiębiorstwem świadczącym usługi informatyczne: serwis komputerów Piła, naprawa komputerów, laptopów, grafika komputerowa, studio i agencja reklamy, tworzenie stron internetowych WWW, wizytówki oraz loga. Tani Serwis Komputerów.

Jesteśmy w sieci:

Serwis komputerów – Wstępna Diagnoza usterki

W tym artykule opiszę szczegółowo, jak samodzielnie wykonać diagnozę komputera, zanim oddamy go
w ręce specjalistów. Serwis Komputerowy w dalszej kolejności zajmie się naprawą komputera, a żeby było mało, wykona ją sprawniej, zaś naprawa komputerów ze zdiagnozowaną już wcześniej usterką z reguły będzie tańsza niż takich, które trzeba jeszcze poddać diagnostyce.

1. Zasilanie

Diagnozę usterki komputera należy rozpocząć od podłączenia komputera do prądu i naciśnięcia przycisku zasilania. W przypadku, gdy komputer reaguje na przycisk zasilania, wiemy już o nim dwie rzeczy. Po pierwsze; połączenie przycisku z płytą główną wykonane jest w sposób prawidłowy oraz po drugie, ważniejsze; zasilacz można (wstępnie) uznać za sprawny. Szczegółowo sprawdzi go Serwis Komputerowy i w przypadku konieczności zajmie się jego naprawą.

W sytuacji, gdy nasz komputer nie reaguje jak powinien na wciśnięcie przycisku zasilającego, należy jeszcze sprawdzić przewody zasilania, czy są prawidłowo podłączone po stronie zasilacza oraz gniazdka z prądem elektrycznym. Gdy wszystko sprawdziliśmy, a nasz komputer wciąż nie reaguje to powinien zająć się nim Serwis Komputerowy

W przypadku, gdy nasz komputer zareaguje na przycisk zasilania, czyli słychać szum wiatraków, mrugają diody LED, przechodzimy do drugiego punktu diagnostyki komputera.

2. Obraz

Gdy na wyświetlaczu monitora widzimy obraz, oznacza to analogicznie do punktu pierwszego, że ,,wstępnie” karta graficzna wykazuje oznaki życia i możemy przypuścić, że jest sprawna. W odwrotnej sytuacji należy zwrócić się do dobrego serwisu komputerowego, który wykona naprawę komputera.

3. Podsumowanie

Generalnie, gdy pierwsze dwa punkty naszej diagnozy „przedserwisowej” są odhaczone, a nasz komputer nie działa tak, jak powinien, to należy zostawić go w obecnym stanie i przekazać w ręce serwisu komputerowego. Serwis komputerowy powinien uporać się z dalszą i szczegółową diagnozą usterki, używając przy niej specjalnych urządzeń i mierników tak, aby nasz komputer był sprawny i nie stwarzał zagrożenia nam, ani osobom, które mają z nim styczność.

Related Posts

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *